Results Extra: 03.11.2018 – 04.11.2018

FOOTBALL

North Wales Women’s League
Division One
Bethel Ladies P-P Denbigh Town
Northop Hall Ladies 1-1 Pwllheli Ladies
(Pwllheli: Lowri Hughes)
Division Two
Amlwch Town 20-0 Penrhyn Bay Ladies
(Amlwch: Cerys Gadd 6, Lexi Crawley 4, Charley Smith 2, Charlotte Webb, Sara Furlong, Shannon Thomas, Chloe Taylor, Sophie Baker, Paige Williams, Ashleigh Jones, Ffion Owen)
Mountain Rangers 1-12 Bethesda Athletic
(Mountain Rangers: Kreena Worbey – Bethesda: Hannah McGoona 4, Katie Midwinter 4, Ceri Lois 3, Awel Ellis)

Alec Beech Memorial Shield (under 12s) – first round
Holyhead Hotspur P-P Bleiddiau Llanfairpwll
Tynygongl P-P Trearddur Bay

Paul Broadhead Memorial Shield (under 14s) – first round
Llanfair Teigrod 6-1 Trearddur Bay
(Llanfiar Teigrod: Joseff Morgan 2, Noa Williams, Gai Morgan, Cai Lewis, OG)

Anglesey Junior Football League
Under 12s
Gaerwen 10-0 Llangefni Cavaliers
(Gaerwen: Szymon Tuszko, Tyler Jones, Dion Jones, Dylan Jones, Sam Smith, Ben Smith, Tomos Williams, Dylan Griffith, Kyle Jones)
Under 14s
Holyhead Hotspur A P-P Llangefni Llewod
Llangefni Town Blues 10-0 Holyhead B
(Llangefni: Alfie Dodds 4, Eban Williams 3, Rhodri Jones, Connor Owen, Cai McGuigan)
Amlwch A P-P Tynygongl
Under 16s
Gaerwen 1-2 Holyhead Hotspur B
(Gaerwen: Alex Mayall – Holyhead Hotspur: Liam Taylor, Ben Hebenstrelt)
CPD Llangefni 10-0 Teirw Llanfairpwll
(Llangefni: Harry Jones 3, Guto Jones 2, James Lewis, Ben Jones, William Hughes 2, Jack Edwards)
Tynygongl OFF-OFF Llangefni Town Juniors
Llewod Llanfairpwll 0-8 Llangoed
(Llangoed: Tom Zalot 4, Tom Roberts, Sam Gregson, Leo Barden)

RUGBY UNION

WRU Women’s Premiership
Caernarfon P-P Swansea

Game On Women’s League
Abergele 91-0 Llangefni
Holyhead P-P Llangollen

North West Wales Youth League
Bethesda P-P Pwllheli
Llangefni 29-17 Holyhead
Caernarfon 19-24 Bangor
Dolgellau 0-52 Nant Conwy

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eich Gorsaf, Eich Llais
Your Station, Your Voice